قانون منبع بکارگیری بازنشستگان

به گزارش انعکاس: با کنار رفتن مدیران بازنشسته، باید ساز وکاری ترتیب داد که تجربیات آنها از دست نرود و‌ مدیران جدید، مجبور به آزمودن آزموده شده ها و تحمیل هزینه های بیشتر به بدنه دولت نشوند.

محمد حسین برخوردار- مدیران بازنشسته که قرار است ظرف مدت قانونی، صندلی های مدیریت را ترک کنند، سیر امور اداری کشور را با بحران و چالش مواجه کرده اند.

 

آنها نه قدرت تصمیم گیری دارند و نه امکان پذیرش مسولیت دارند. انگیزه حل مشکلات را از دست داده اند و مکانیزم تصمیم گیری و تصمیم سازی ها متوقف شده است.

در شرایطی که مسئولین سطح بالای کشور از وقوع جنگ اقتصادی سخن می گویند، شایسته نیست که دستگاه های اقتصادی کشور دچار تعلل شوند.

فعالان اقتصادی بخش خصوصی بدلیل عدم تصمیم گیری مدیران رفتنی، آسیب دیده اند و در گرداب سرگردانی و فضای مبهم و ناپایدار غرق شده اند.

نکته قابل توجه اینکه با کنار رفتن مدیران بازنشسته، باید ساز وکاری ترتیب داد که تجربیات آنها از دست نرود و‌ مدیران جدید، مجبور به آزمودن آزموده شده ها و تحمیل هزینه های بیشتر به بدنه دولت نشوند.

دولت باید به دنبال تقسیم کار و تقسیم مسئولیت میان مدیران بازنشسته و مدیران جدید باشد تا تصمیم گیری ها مختل نشود و مسیری ریل گذاری شود که مدیران بازنشسته،پس از ترک صندلی های مدیریت، پاسخگوی عملکرد خود باشند.

منبع: تسنیم

دسته بندی: آخرین اخبار, یادداشت و تحلیل برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد