ایسپا، ایران، آمریکا

به گزارش انعکاس: ایسپا در جدیدترین نظرسنجی خود اعلام کرد که اکثر مردم ایران معتقدند آمریکا حامی اصلی تروریست های حادثه اخیر اهواز است.

طرح نظرسنجی «بررسی مسائل روز ایران از نظر افکار عمومی مردم» با پرسشگری از هزار و دویست و هشتاد و یک نفر از افراد بالای ۱۸ سال به بالای کشور در روزهای ۲ و ۳ مهرماه ۱۳۹۷ به شیوه تلفنی انجام شد. در بخشی از طرح مذکور، از پاسخگویان پرسیده شده است: «به نظر شما حادثه اخیر اهواز با حمایت چه کسانی انجام شده است؟»

۳۸٫۹ درصد پاسخگویان آمریکا، ۲۸٫۴ درصد داعش، ۲۶٫۵ درصد عربستان و سایر کشورهای عربی متحد وی، ۲۳درصد اسرائیل و ۱۳ درصد هم گروه های تجزیه طلب عرب را حامی تروریست های حادثه اهواز می دانند. همچنین ۱۵٫۴ درصد پاسخگویان گزینه هیچکدام و  ۱۱٫۲درصد گزینه بی پاسخ و نمی دانم را انتخاب کرده اند. شایان ذکر است پاسخگویان می توانستند به چند مورد اشاره کنند.

۶۱٫۶ درصد مردم ایران فکر می کنند از این قبیل اتفاقات تروریستی دوباره در ایران رخ می دهد و  ۱۸٫۸ درصد معتقدند دیگر چنین اتفاقی نخواهد افتاد. ۱۹ درصد پاسخگویان اظهار بی اطلاعی کرده و  ۰٫۵ درصد به این سوال پاسخ نداده اند.

در ادامه از پاسخگویان پرسیده شد «آیا از اینکه ممکن است شما هم در معرض یک حادثه تروریستی قرار بگیرید احساس نگرانی می کنید؟» ۶۸٫۵ درصد پاسخگویان اعلام کردند احساس نگرانی می کنند و  ۲۹٫۷ درصد احساس نگرانی نمی کنند. ۱٫۹ درصد نیز به این سوال پاسخ نداده اند.

منبع: ایسنا

دسته بندی: آخرین اخبار, اسلایدر برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد